• تاریخ : ۱۷ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : تفریحی

به گفته سرویس سیاسی جام نیـوز، اکبر رنجبرزاده، درباره مطرح شدن خبرهایی مبنی بر استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس اظهار داشت: در روزهای اخیر تعدادی از نمایندگان در حال جمع‌آوری امضا برای استیضاح او هستند، اما هنوز تقاضای استیضاح به طور رسمی به هیئت رئیسه تحویل داده نشده هست.

او افزود: پیش از این نیز یک بار استیضاح آقای ربیعی در ماه‌های اخیر به هیئت رئیسه تحویل داده شد و فرایند قانونی‌اش را هم طی کرد ولی هنگامی که آماده اعلام وصول در صحن بود، تعداد امضاها دو بار کاهش یافت و به زیر ۱۰ نفر رسید و منتفی شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین درباره موضوع استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز تصریح کرد: در این رابطه استیضاحی مطرح نشده، اما انتقاداتی از طرف نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون عمران درباره مدیریت بحران در برف اخیر مطرح هست.

رنجبرزاده گفت: در این رابطه مساله عدم آمادگی ستاد وزارت راه، راهداری های کشور و فرودگاه ها در جریان بارندگی سنگین اخیر از طرف نمایندگان مطرح شده و باعث انتقاد و نگرانی آنها شده و این نگرانی همچنان باقی هست؛ فکر می‌کنم اگر پس از ایام بودجه پاسخ قانع کننده ای در این باره به نمایندگان داده نشود، ممکن هست به سوال یا استیضاح وزیر منجر شود.

او همچنین از مطرح شدن موضوع استیضاح سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در بین جمعی از نمایندگان خبر داد و با تاکید بر اینکه این استیضاح نیز به هیات رئیسه تحویل داده نشده هست، اظهار داشت: تا جایی که اطلاع داریم این استیضاح در محورهایی همچون ناهماهنگی در این وزارتخانه، اجرای غیررسمی سند ۲۰۳۰ در مدارس کشور، عدم پاسخگویی معاون پارلمانی وزیر به نمایندگان مجلس و روند کند پیگیری وعده‌ها و برنامه‌های وزیر در سطح استان‌ها تهیه شده هست.

مهر

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما